Uudised

Tarmo Peterson räägib Äripäeva raadios saneerimismenetluse võimalustest ja kitsaskohtadest

‹ Kõik uudised

Tarmo Peterson räägib Äripäeva raadios saneerimismenetluse võimalustest ja kitsaskohtadest

Saneerimine on COVID-19 kriisi kontekstis majanduslikesse raskustesse sattunud ettevõtjatele kaalumistvääriv menetlusliik, mille abil kriisi ületada. Tänaseks on juba mitmed silmatorkavad Eesti ettevõtted saneerimise võimaluste poole pöördunud.  RASKi pankroti- ja maksejõuetuse valdkonna juht Tarmo Peterson rääkis eelmisel nädal Äripäeva raadios pikemalt, mida saneerimine endast kujutab ning mis võimalusi ettevõtja jaoks annab.

 „Saneerimine on tänases majandusolukorras väga oluline menetlusliik. Menetlus, mille kaudu ettevõtjal on võimalus oma ettevõtet päästa, terveks ravida, “ rõhutab Tarmo saate sissejuhatuses.


Erinevalt pankrotimenetlusest, säilitab saneerimismenetluses ettevõtja kontrolli oma varade ja toimuva protsessi üle, kuid ettevõtjana tuleks saneerimise peale mõelda kindlasti enne maksejõuetuse kujunemist. Püsiva maksejõuetuse korral saneerimine enam ei aita. 


Tarmo osaleb  hetkel valdkonna eksperdina ka riigi poolt tellitud Eesti maksejõuetusmenetluste efektiivsemaks muutmise võimaluste analüüsi koostamisel. Kokkupandav analüüs on seotud Justiitsministeeriumi saneerimisseaduse revisjoniniga ning aluseks uute seadusmuudatuste läbiviimiseks.


Põhjalik intervjuu Äripäeva raadios (68min), milles Tarmo annab nii ülevaade saneerimismenetluse protsessist kui ka praktilisi soovitusi menetluses osalevatele ettevõtjatele,  on järelkuulatav siit:  https://www.aripaev.ee/raadio/episood/erisaade-saneerimismenetlus-raskuste-korral-kas-voluvits-pankroti-valtimiseks