Uudised

Timo Kullerkupp foundme.io podcastis: Miljonite kaasamise köögipool

‹ Kõik uudised

Timo Kullerkupp foundme.io podcastis: Miljonite kaasamise köögipool

Kuidas idufirmad miljoneid kaasavad? Milline näeb välja nende tehingute köögipool, millised on investorite ja asutajate ootused üksteisele ning miks ei tasuks väga varakult raha kaasama hakata?

RASKi tehnoloogia valdkonna kaasjuht Timo Kullerkupp oli külaliseks foundme.io podcastis, kus saatejuht Signe Sillasooga võeti pulkadeks lahti suurinvestorite kaasamise protsess startup sektoris ning iduettevõteteks jaoks olulised küsimused tehinguteks ettevalmistumise faasis.

Suurte summade ja investorite kaasamine on kindlasti oluline verstapost iga startupi jaoks. Samaväärselt on oluline siseneda lepingutingimuste läbirääkimistesse ettevalmistunult, sest tihtilugu vaadatakse suures raha kaasamise tuhinas mööda neist lepingupunktidest, millest lõpuni aru ei saada. Mis omakorda tähendab, et raha võib jõuda küll ettevõtte kontole, kuid koos sellega ka suur hulk arusaamatusi ja pingeid investorite ja asutajate vahel, mis tihtilugu startuppide edulugudele ka saatuslikuks saavad.Timo Kullerkupp on RASKi partner ja tehnoloogia valdkonna kaasjuht, kes on praktiseerinud ligi 10 aastat vandeadvokaadina, nõustades igapäevaselt erineva profiiliga kliente suuremates ühinemis- ja omandamistehingutes, keeruliste ühinguõiguslike küsimuste lahendamisel ning äriühingute restruktureerimisel. Timo on nõustajaks mitmetele Eesti suurimatele tehnoloogiaettevõtetele rahvusvahelistumisega seotud õigusküsimustes (nt Net Group, Cleveron, Eurora), samuti on Timo olnud aastaid mentoriks erinevates kiirendites (sh Tehnopol Startup Incubator, Salto, Startup Wiseguys jt).