Uudised

RASKi jurist Mikk Ilves veab koos kursusekaaslasega menukat koolikülastuste sarja "Põhiseadus ja põhiõigused"

‹ Kõik uudised

RASKi jurist Mikk Ilves veab koos kursusekaaslasega menukat koolikülastuste sarja "Põhiseadus ja põhiõigused"

2022. aasta sügisel puhus RASKi jurist Mikk Ilves koos kursusekaaslase Armani Pogosjaniga omaalgatuslikult elu sisse uuele hariduslikule koolikülastuste sarjale „Põhiseadus ja põhiõigused“. Menukaks kujunenud üritustesarja raames on Mikk ja Armani andnud Eesti põhiseadust tutvustavaid külalisloenguid juba kuues erinevas koolis. Koolikülastus sari „Põhiseadus ja põhiõigus“ jätkab noortele Eesti põhiseaduse olemuse tutvustamist ka uuel õppeaastal.

Koolikülastuste sarja raames tutvustavad karismaatilised noored juristid Mikk Ilves ja Armani Pogosjan kahekesi erinevates Eestimaa koolides põhikooli- ja gümnaasiumiõpilastele Eesti Vabariigi põhiseadust ning seal sätestatud põhiõigusi ja –vabadusi. 45 minuti jooksul mõtestatakse koos õpilastega lahti, mis üldse on riik ja põhiseadus, vaadeldakse millised on igapäevaelus olulisemad põhiõigused ning kuidas neid tõlgendatakse. Samuti tutvustatakse, kuidas käib põhiõiguste kaalumine ning arutletakse päevakajalistel sündmustel põhiõiguste kontekstis.

Külastuste eesmärgiks on tutvustada noortele Eesti põhiseaduse olemust ning anda ülevaadete igapäevaelus olulisimatest põhiõigustest, avardades õpilaste silmaringi ka põhiõigusi puudutavates küsimustes. Ühe aastaga on Mikk ja Armani koolikülastustega harinud juba ligikaudu 200 õpilast.

Kellel huvi, saab kutsuda Miku ja Armani uuel õppeaastal loengut pidama ka oma kooli! Kontakti saab Mikk Ilvesega e-maili aadressil mikk.ilves@rask.ee.