Uudised

Villy Lopman esindas Riigikogu rahanduskomisjoni istungil Advokatuuri

‹ Kõik uudised

Villy Lopman esindas Riigikogu rahanduskomisjoni istungil Advokatuuri

RASKi maksude valdkonna juht Villy Lopman esindas 17.septembril Eesti Advokatuuri Riigikogu rahanduskomisjoni istungil, kus arutati maksusaladuse regulatsiooni instituudi tähendust ja sellega seotud seadusmuudatusi.

Advokatuuri seisukoha järgi peaks täpsemalt läbi mõtlema, kas ja mis on üldse maksusaladus. Käesolevaks ajaks sisaldab maksukorralduse seaduse maksusaladuse regulatsioon juba enam kui kuuskümmend erinevat võimalust maksusaladuse avaldamiseks. Seega ei saa rääkida enam selgest regulatsioonist, mille puhul on tagatud maksumaksja huvid ehk tema maksusaladus. Kui maksusaladuse regulatsioon kaotab enda sisulise tähenduse, siis hakkab see lõppastmes mõjutama ka maksumaksjate käitumist ning seeläbi ka maksulaekumist. Maksusaladus peab olema kaitstud nii, et kehtivast regulatsioonist on võimalk aru saada ja sellest saavad ühte moodi aru nii ametnikud kui maksumaksjad.

Rahanduskomisjoni istungil osalesid lisaks Advokatuurile ka Rahandusministeeriumi, Justiitsministeeriumi ning Majandus-Kommunikatsiooniministeeriumi esindajad.