Uudised

Keidi Kõiv räägib Äripäeva raadios hangetest kriisi ajal ja järgselt

‹ Kõik uudised

Keidi Kõiv räägib Äripäeva raadios hangetest kriisi ajal ja järgselt

Hanked on ressurss, mille osatähtsus keerulistes majandusoludes oluliselt suureneb. RASKi advokaat ja valdkonna ekspert Keidi Kõiv käis eelmisel nädalal Äripäeva raadios rääkimas sellest, mis kriisiga seonduvalt hankemenetluses oluline  silmas pidada ning missuguste seadusjärgsete nüansside ja muudatustega peaksid hankijad ning pakkujad täna ja edasipidi arvestama.

Raadiointervjuu annab põhjaliku ülevaate küsimustele, kas ja mis tingimustel on võimalik teha hankelepingutes muudatusi, milline on vääramatu jõu tähendus hankelepingute täitmisel, millised lisanüansid kaasnevad struktuurfondidest rahastatud hangetega ning mida täpsemalt peaksid tähelepanelikult järgima nii hangete korraldajad kui ka -pakkujad, et vaidlusi ja hangete läbikukkumisi kriisi ajal ja järgselt vältida. 

Keidi Kõiv on hangete valdkonnas laiapõhjalise kogemusega. Ta on osalenud PRIA arengutoetuste osakonnas riigihangete järelevalve töö ülesehitamisel. Ühtlasi on ta olnud pikalt nõustajaks nii hankijatele kui pakkujatele – sj ka eraettevõtjana, aidates teiste hulgas nii riigiasutusi, kui ka taotlejaid erinevatel riigihangete teemadel ning Euroopa Liidu rahastusega seotud projektide kirjutamisel.

Täismahus raadiosaade on järelkuulatav:  https://www.aripaev.ee/raadio/episood/hanked-kriisi-ajal-ja-parast-seda