Uudised

Andrei Svištš andis e-loengu Advokatuuri pilootkursuse "Kuritöö ja karistus" raames

‹ Kõik uudised

Andrei Svištš andis e-loengu Advokatuuri pilootkursuse "Kuritöö ja karistus" raames


31.märtsil andis RASKi vandeadvokaat ja kriminaalmenetluse spetsialist Andrei Svištš Viimsi Gümnaasiumi õpilastele valikainena e-loengu kriminaalpoliitika teemasid käsitleval erikursusel. Pilootkursuse “Kuritöö ja karistus” algataja on Justiitsministeerium ning kursuse eesmärgiks Eesti justiitsüsteemi tutvustamine.

 

Andrei andis e-loengu raames õpilastele ülevaate advokatuuri rollist Eesti õigusmaastikul aga ka advokaadi rollist kriminaalmenetlustes. Samuti tutvustas ta õpilastele, millistest põhimõtetest advokaat oma töös lähtub ning kelle huve menetlusprotsessis esindab.

 

“Väga positiivne oli see, et kool oli loenguks tehniliselt väga hästi ette valmistunud ning eriolukord õpilastele loengute läbiviimistel takistuseks ei saa,” kommenteeris Andrei. “Asjaolu, et planeeritud kursused viiakse läbi ka kaugõppe tingimustes, sisendab praegustel oludes palju positiivset energiat.”.

 

21 õppetunni jooksul tänavu märtsist kuni maini saavad õpilased ülevaate kriminaal- ja justiitssüsteemi toimimisest ning riigi ja inimese rollist kuriteoennetuses ning kriminaalpoliitikast.