Uudised

RASK asub nõustama Tehnopol Startup Inkubaatori ettevõtteid

‹ Kõik uudised

RASK asub nõustama Tehnopol Startup Inkubaatori ettevõtteid

RASK ja Tehnopol sõlmisid mais omavahelise koostööleppe, tagades inkubaatori startuppidele lihtsa ligipääsu kõrgetasemelisele õigusabile, mis iduettevõtete jaoks oma toodete ja teenuste lansseerimisel kui ka investorite kaasamisel ning õiguste kaitsmisel hädavajalik.

Tehnopol Startup Inkubaatori juhi Martin Goroško sõnul on juriidilised küsimused startuppide jaoks väga kriitilised. „Tegeleme varajase faasi startuppide toetamisega ning oleme näinud paljudel juhtudel, et ettevõtted kukuvad läbi halvasti reguleeritud ettevõtte käivitamise tõttu. Olgu selleks asutajate vahelised kokkulepped, lepingud investoritega, oskusteabe kaitsmine ettevõttes vms. Meie soovitus on alati, et enne, kui ettevõte jõuab reaalselt turule, on need aspektid vaja korda teha ja kokku leppida. Selleks on meie programmi juures ka palju oma valdkonna kvaliteetseid tugiteenuse pakkujaid. Võimaldame oma ettevõtetele parimat võimalikku juriidilist nõu ning meil on hea meel teha seda nüüd koostöös RASKiga“.

Startup Inkubaatori ettevõttete nõustamist juhib RASKi tehnoloogia- ja finatseerimisvaldkonna juht Timo Kullerkupp, kellel pikaajaline kogemus tehnoloogiaettevõtete nõustamisel kui ka raha kaasamisel ja finantseerimisküsimustes.

Timo sõnul on Startup Inkubaatoris valitsev energia ja julgete ideede hulk inspireeriv, Eesti jaoks vajalik ning väga kõnekas. „Hea meel on ka omalt poolt väärt mõtete elluviimisele hoogu juurde anda, aidates ettevõtjaid nii oma huvide kaitsmisel kui ka kasvupotentsiaali realiseerimisel ning investorite kaasamisel.”

Tehnopol Startup Inkubaator on Eesti tehnoloogiastartuppide esimene ja suurim partner, kes investeerib omalt poolt igasse startuppi üle 10 000 € väärtuses ekspertnõu, eesmärgiga leida alginvesteeringvõi jõuda eksportturgudele. Startup Inkubaatori fookusvaldkondadeks on IKT, rohe- ja tervisetehnoloogiad.