Uudised

Annika Soom räägib Äripäeva raadios välisturgudele laienemisel tehtavatest maksuvigadest

‹ Kõik uudised

Annika Soom räägib Äripäeva raadios välisturgudele laienemisel tehtavatest maksuvigadest


RASKi rahvusvahelise maksuõiguse valdkonna ekspert Annika Soom oli  eelmisel nädalal saatekülaliseks Äripäeva raadios, kus rääkis pikemalt ettevõtete välisturgudele laienemisega kaasnevatest maksuriskidest. Saate raames oli juttu nii Malta ja Hollandi maksuskeemidest, tingimustest, millal tuleb maksud tasuda välismaal, millal Eestis, topeltmaksustamisest, siirdehindadest, töötajate lähetamisest välismaale ning ka välisvärbamisest.

"Välisturgudele laienemist planeerides tasub lahti joonistada nn suur pilt: sh kaardistada täpsemalt, millistele turgudele on lähiaastatel plaan siseneda, mis ulatuses ja milline saab olema kohalolu nendes välisriikides ning millised maksutagajärjed konkreetse struktuuriga kaasnevad – seda nii käibemaksu, tulumaksu aga ka tööjõumaksude perspektiivist," soovitab Annika saates ettevõtte juhtidele.

Analoogne eeltöö ei ole mahukas, kuid maandab oluliselt kulukaid maksuriske ning aitab leida ka soodsaimad lahendused ettevõtte äritegevuse struktureerimiseks.

Annika Soom kuulub Eesti Advokatuuri maksuõiguse komisjoni ning on  RASKis nõustajaks nii rahvusvahelistele korporatsioonidele kui ka mitmetele Eesti päritolu kiiresti kasvavatele strartup ettevõtele.

Raadiosaade (40min) on järelkuulatav siit:
https://www.aripaev.ee/raadio/episood/kulukad-vead-maksuarvestuses-kui-teil-on-plaan-laieneda-valisturgudele