Tudengile


Tule RASKi praktikale!


Advokaadibüroo RASK ootab magistri- ning 2. ja 3.aasta bakalauruseõppe õigustudengeid praktikale kandideerima. 2024. aasta suvepraktikale saab kandideerida alates 1. kuni 20. märts.

RASKi remote ehk kaugpraktikale ootame avaldusi aastaringselt. 


Kuidas praktikale pääseb?


Praktikale kandideerimiseks pane teele paar sõna iseendast, huvipakkuvatest

õigusvaldkondadest koos CV ja hinnetelehega aadressil margit.sikaste@rask.eeMis on remote ehk kaugpraktika formaat?


RASKi saab kandideerida nn klassikalisele suve/talve praktikale, kuid oleme loonud tudengitele ka uue ja ajakohasema võimaluse – nn remote  või kaugpraktika formaadi neile, kellel tahtmist ja võimalust sooritada praktika semestri sees, õpingute kõrvalt.

Remote praktika kestvus on üldjuhul 6-8 nädalat ning toimub see tudengi jaoks sobival perioodil. Praktika läbiviimiseks on 2 erinevat võimalust:

  • Variant 1:

iga nädal (nt reede või mõni muu päev, mil õppetöö soosib) on praktikant RASKi kontoris Tallinnas kohapeal, ülejäänud päevad toimetab kodus, vabalt valitud kellaaegadel etteantud ülesannetega (nädala töömaht ca 8h kaugtööd + 8h kontoris).

  • Variant 2:

praktika perioodist esimene nädal viiakse läbi RASKi kontoris kohapeal, ülejäänud nädalad kaugtöö, mille jooksul aeg-ajalt ka vahepealsed kohtumised juhendajaga Tartus, võimalusel ka visiidid Tallinnasse.

Kõik praktikad RASKis on tasustatud. Praktika jooksul ootame tudengeid osalema kõikidele büroo ühisüritustele, koolitustele, seminaridele (ja neid on aastaringselt päris palju). Kandideerimine praktikale toimub hinnetelehe, CV ja väikese motivatsioonikirja alusel, milles selgemini sõnastatud tudengile huvipakkuvad õigusvaldkonnad ja ootused praktikale.


Kolm head argumenti, miks end RASKi praktikale pakkuda:


1. Esmaklassilised kliendid.


Liialdamata - RASKis on kadestamisväärsed kliendid, kes läbi ja lõhki inspireerivad nii ettevõtjate kui inimestena. Sealhulgas paljud Eesti juhtivad ettevõtjad tehnoloogia, ehitus-kinnisvara ja finantseerimis sektorist, rahvusvahelised lennundusettevõtted ning investeerimisfondid.

Lähemaks tutvumiseks vaata: rask.ee/talks 
Inspiratsiooni saab ka tehtud tööde alt: rask.ee/kogemus

 

2. Reaalne kasvulava.


RASKi pääseb igal aastal 7-8 inimest tasustatud praktikakohale, nendest 1-2 jääb hiljem RASKi ka päriselt tööle - kes kooli kõrvalt, kes täiskohaga. 
Ei taheta ära minna. Ja ega me häid inimesi ei lase ka.

Seejuures on häid näiteid andekatest ja ambitsioonikatest, kes tulid 6+ aastat tagasi praktikale ning on tänaseks kasvanud Eestis oma valdkonna tunnustatud ekspertideks ning figureerivad ka büroosisesel ametiredelil uutes kõrgustes, valdkondade kaasjuhtidena.

Heaks eeskujuks näiteks RASKi tehnoloogia- ja finantseerimisvaldkonna kaasjuht
Karl Erik Esko ja ka kriminaalmenetluse valdkonna kaasjuht Andrei Svištš.


Karl Erik Esko >>Andrei Svištš  >>


3. Praktikantide juhendajaks on RASKis partnerid ja valdkonnajuhid.


Valime oma praktikante väga hoolikalt, kuid need, kes büroosse tulevad, ei istu niisama kontori kõige kaugemas otsas, mitte midagi ütlevaid ülesandeid täites. 

Iga RASKi jõudev praktikant saab endale isikliku juhendaja, kelleks on büroo üks partneritest või valdkonnajuhtidest. Ja iga praktika lõpuks on läbinul ette näidata reaalne uute oskuste ja referentside hulk, millest edasise karjääri jooksul tõsiseltvõetavat praktilist kasu.

Tutvu partneritega:

Ramon Rask (M&a, ehitus & kinnisvara, infrastruktuur & energeetika) 
 
Tarmo Peterson (Vaidlused, konkurents & riigiabi, maksejõuetus & saneerimine)

Villy Lopman (Maksud, avalik haldus & struktuuritoetused, vaidlused)

Timo Kullerkupp (tehnoloogia, finantseerimine & pangandus, lennundus, tervishoid)

Lisaks erialasele leiab RASKist aastaringselt hulgaliselt ühisüritusi, ohtralt elutervet huumorit, aga ka arhitektuurilist esteetikat Rotermanni kvartali südamest.

RASK Facebookis >>  https://www.facebook.com/RASKattorneys
RASK LinkedInis >> https://www.linkedin.com/company/rask-attorneys-at-law 
RASK Instagramis >> https://www.instagram.com/rasklaw/