TudengileRASKis praktika sooritamiseks on erinevaid võimalikke formaate. Saab kandideerida nn klassikalisele suve/talve praktikale, kuid oleme loonud ka uue ja ajakohasema võimaluse – nn kaugpraktika neile, kellel tahtmist, jaksu ja võimalust sooritada praktika semestri sees, õpingute kõrvalt. 


Kaugpraktika - mis see on?


Kaugpraktika kestvus on üldjuhul 6-8 nädalat ning toimub see tudengi jaoks sobival perioodil. Praktika läbiviimiseks on 2 erinevat võimalust:


Variant 1:

Iga nädal ühel päeval (nt reede või mõni muu päev, mil õppetöö soosib) on praktikant RASKi kontoris Tallinnas kohapeal. Ülejäänud päevadel toimetab praktikant kodust, vabalt valitud kellaaegadel, etteantud ülesannetega (nädala töömaht ca 8h kaugtööd + 8h kontoris).


Variant 2:

Praktika perioodist esimene nädal viiakse läbi RASKi kontoris kohapeal. Ülejäänud nädalad toimub kaugtöö, mille jooksul aeg-ajalt kohtumised juhendajaga Tartus, võimalusel ka visiidid Tallinnasse. 


KKK:

  •  RASK võtab praktikale nii magistri- kui ka asjalikke bakalaureuse astme tudengeid. 
  • Kõik praktikad RASKis on tasustatud. 
  • Praktika jooksul ootame tudengeid osalema kõikidele büroo ühisüritustele, koolitustele, seminaridele (ja neid on aastaringelt päris palju).


Kuidas praktikale pääseb?


Praktikale kandideerimiseks pane teele paar sõna iseendast, huvipakkuvatest
õigusvaldkondadest koos CV ja hinnetelehega aadressil margit.sikaste@rask.ee

SOOVIN LISAINFOT


Kolm vettpidavat argumenti, miks end RASKi praktikale pakkuda.


1. Esmaklassilised kliendid.


Liialdamata - RASKis on kadestamisväärsed kliendid, kes läbi ja lõhki inspireerivad nii ettevõtjate kui inimestena. Sealhulgas paljud Eesti juhtivad ettevõtjad tehnoloogia, ehitus-kinnisvara ja finantseerimis sektorist, rahvusvahelised lennundusettevõtted ning investeerimisfondid.

Lähemaks tutvumiseks: rask.ee/talks 
Inspiratsiooni saab ka tehtud tööde alt: rask.ee/kogemus

 

2. Reaalne kasvulava.


RASKi pääseb igal aastal 4-5 inimest tasustatud praktikakohale, nendest 1-2 jääb hiljem RASKi ka päriselt tööle - kes kooli kõrvalt, kes täiskohaga. 
Ei taheta ära minna. Ja ega me häid inimesi ei lase ka.

Seejuures on häid näiteid andekatest ja ambitsioonikatest, kes tulid 6+ aastat tagasi praktikale ning on tänaseks kasvanud Eestis oma valdkonna tunnustatud ekspertideks ning figureerivad ka büroosisesel ametiredelil uutes kõrgustes, valdkondade kaasjuhtidena.

Heaks eeskujuks näiteks RASKi tehnoloogia- ja finantseerimisvaldkonna kaasjuht
Karl Erik Esko ja ka kriminaalmenetluse valdkonna kaasjuht Andrei Svištš.


Karl Erik Esko >>Andrei Svištš  >>


3. Praktikantide juhendajaks on RASKis partnerid ja valdkonnajuhid.


Valime oma praktikante väga hoolikalt, kuid need, kes büroosse tulevad, ei istu niisama kontori kõige kaugemas otsas, mitte midagi ütlevaid ülesandeid täites. 

Iga RASKi jõudev praktikant saab endale isikliku juhendaja, kelleks on büroo üks partneritest või valdkonnajuhtidest. Ja iga praktika lõpuks on läbinul ette näidata reaalne uute oskuste ja referentside hulk, millest edasise karjääri jooksul tõsiseltvõetavat praktilist kasu.

Tutvu partneritega:

Ramon Rask (M&a, ehitus & kinnisvara, infrastruktuur & energeetika) 
 
Tarmo Peterson (Vaidlused, konkurents & riigiabi, maksejõuetus & saneerimine)

Villy Lopman (Maksud, avalik haldus & struktuuritoetused, vaidlused)

Timo Kullerkupp (tehnoloogia, finantseerimine & pangandus, lennundus, tervishoid)

Lisaks erialasele leiab RASKist aastaringselt hulgaliselt ühisüritusi, ohtralt elutervet huumorit, aga ka arhitektuurilist esteetikat Rotermanni kvartali südamest.
RASK Facebookis >>  https://www.facebook.com/RASKattorneys
RASK LinkedInis >> https://www.linkedin.com/company/rask-attorneys-at-law 


Meenutus Õigusteadus 100 karjäärimessilt: