Ehitus ja kinnisvara

Ehitus ja kinnisvara valdkonna õigusalane nõustamine on RASKi üks tugevaimaid kompetentse, hõlmates esindamist kõigis arenduse etappides ja sektorites. Lisaks erinevat tüüpi tehingutele on meie advokaadid esindanud kliente enam kui sajas kinnisvara- ja ehitusvaidluses.

Field information

RASK on nõustanud paljusid ärikinnisvaraga seotud projekte nii investeeringutesse sisenemisel, jooksvates haldusküsimustes kui ka suurematest investeerimisfondidest ja projektidest väljumistes (Arealis AS, Elle Capital OÜ, Lumi Capital OÜ, Zenith Family Office OÜ, Capital Mill OÜ). Seejuures on RASKil laialdane kogemus väga erinevate kinnisvara segmentide lõikes – uusarendusprojektid, kaubanduspinnad, A-klassi büroohooned, tervisekeskused, hotellid- ja majutusasutused, tootmiskinnisvara, PPP projektid, saatkondade hooned ning keerulised muinsuskaitse objektid. Samuti on bürool laialdane kompetents kinnisvaratehingute finantseerimisega seotud küsimustes.


RASK on igapäevaseks õigusnõustajaks mitmetele suurtele ehitussektori ettevõtetele, aidates lahendada nii ehitusvaidlusi, hankealaseid küsimusi, planeerimisalaseid probleeme kui ka igapäevaseid ettevõtte juhtimisega seonduvaid küsimusi - sh töösuhted ja välistööjõu kaasamine.


Valdkonna juhid:Valdkonna kaasjuht - Ramon Rask.

Ramon Rask omab ulatuslikku kogemust Eesti juhtivate kinnisvarafondide nõustamisel ning komplitseeritud vaidluste lahendamisele nii kohtus kui ka kohtuväliselt. Euroopa olulisimad õigusturuülevaated The Legal 500 ja Chambers Europe on koduvalt tunnustanud Ramoni kompetentsi, nimetades teda Eesti juhtivaks advokaadiks ehitus- ja kinnisvara sektoris.


Valdkonna kaasjuht - Marina Lapidus

Marina Lapidus on Eestis kõrgelt hinnatud kinnisvara- ja ehitusõiguse ekspert. Oma põhjalike sektorispetsiifiliste teadmistega on Marina klientidele tugevaks partneriks nii suuremahuliste kinnisvara- ja arendusprojektide juures kui ka suuremate kinnisvaratehingute läbiviimisel. Samuti on Marinal pikaajaline kogemus tuntud Eesti kaubanduskeskuste üüriportfellide haldamisel ning ehitus- ja projekteerimislepingute sõlmimisel.