Uudised

Partner Märt Rask valiti Eesti Antidopingu komisjoni liikmeks

‹ Kõik uudised

Partner Märt Rask valiti Eesti Antidopingu komisjoni liikmeks

Eesti Antidoping moodustas viieliikmelise komisjoni, uurimaks, kas Tartu arst Vitali Bernatski süüdistused, nagu oleks mitmed Eesti kergejõustiklased aastatel 1995-2007 temalt saanud dopingut, vastavad tõele või mitte.

Komisjoni tööd juhib Eesti Antidopingu nõukogu liige Kristjan Port. Komisjoni kuuluvad arst Peeter Mardna, Raski partner ja vandeadvokaat Märt Rask, Eesti Kohtuekspertiisi Instituudi juhataja Üllar Lanno ning Eesti Antidopingu juhataja Kristel Berendsen.

17. detsembril paljastas Vitali Bernatski Eesti Päevalehe artiklis ulatusliku dopingukasutamise Eesti spordis aastail 1995-2007. Bernatski väidab, et varustas kasvuhormooni ja EPO-ga tuntud Eesti kergejõustiklasi. Eesti Päevaleht ei avaldanud küll sportlaste nimesid, kuid ajakirjanikud on kõigi Bernatski nimetatud sportlaste ja nende treenerite või esindajatega rääkinud. Kõik nad eitavad oma seotust dopinguga.

SA Eesti Antidoping missiooniks on edendada tervislikku ja ausat sporti viies läbi kvaliteetset dopingu kontrolli, erinevatele sihtgruppidele mõeldud antidopingualast haridustööd ja anda oma panus rahvusvahelisse antidopingualasesse koostöösse.