Uudised

Advokaat Angela Kase kirjutab Äripäevas korteriühistute kaaperdamisest

‹ Kõik uudised

Advokaat Angela Kase kirjutab Äripäevas korteriühistute kaaperdamisest

14. novembri Äripäevas, Korteriühistute erilehes kirjutab RASKi advokaat ja ehitusvaldkonna spetsialist Angela Kase pikemalt korteriühistu kaaperdamise trendist ja sellega seonduvatest ohtudest korteriomanikele.

Eesti kinnisvaramaastikul on viimasel ajal levimas trend, kus heausklik korteriomanik võib pahaaimamatult nõustuda korteriühistu „remondiplaanide“ egiidi all hoopis suuremate ehituslike ümberkorraldustega, mis seotud väiksema grupi erahuvide realiseerimisega. Halvimal juhul võtavad korteriomanikud seeläbi pahaaimamatult enda kanda kuni kümnetesse tuhandetesse eurodesse ulatuva kohustuse panga ees. Oma praktikale toetudes selgitab advokaat Angela Kase artiklis, millised on ettekirjatused ja ka puudujäägid seadusandluses ning millele tuleks igal korteriomanikul enne “remondiplaanidele” allakirjutamist tähelepanu pöörata.

Angela Kase on kogenud ehitusvaldkonna spetsialist, kes lisaks juuraharidusele omab ka Tallinna Tehnikaülikooli ehitusteaduskonna magistrikraadi ning on üle 10 aasta tegutsenud ettevõtjana keskkonna-, ehitus- ja planeerimisvaldkonnas.

Angela kommenteeris teemat ka Äripäeva hommikuprogrammis. Saade on internetis järelkuulatav SIIT (al 24:19)