Uudised

Timo Kullerkupp osaleb mentorina uues deep tech pilootprogrammis Põhjanael

‹ Kõik uudised

Timo Kullerkupp osaleb mentorina uues deep tech pilootprogrammis Põhjanael

Tartu Teaduspark, Tehnopol, Tallinna Tehnikaülikool ja Tartu Ülikool ühendasid oktoobris jõud, pannes aluse uuele ambitsioonikale teadussiirde pilootprogrammile Põhjanael. Põhjanaela eesmärk on toetada teadusmahukaid ettevõtteid, pakkudes osalevatele tiimidele laiapõhjalist ekspertide tuge ja teadmisi teaduspõhiste innovaatiliste lahenduste arendamisel ja turule toomisel. Ühe mentorina osaleb Põhjanaela programmis ka Advokaadibüroo RASK partner Timo Kullerkupp.

„Programmiga liitunud neli ettevõtet on väga erinevate äriambitsioonide ja eesmärkidega. Õigusvaldkonna peale ei ole nad väga palju mõeldud. Teaduspõhiste projektide äriarenduse vaates on oluline, et intellektuaalomandi küsimused oleks selgelt ja üheselt mõistetavalt lahendatud juba väga varajases etapis. Siin on Eestis tublisti arenguruumi, sest muidu investor ei investeeri,“ selgitab Timo.

Üheksakuulise programmi toel aidatakse neljal tiimil jõuda turu- ja investorvalmiduseni. Need on Unsinkable Robotics, KappaZeta, Plantinvent ja DC/AC. Unikaalseks muudab Põhjanaela kasutatav arendussprintide meetod ja Eesti parimatest mentoritest koosnevad niiöelda unistuste äriarenduse meeskonnad, kes iga tiimi nõustavad. Programmi vältel tekib tiimidel parem arusaamine turust, selgem ärimudel ning võimekus jõuda kiiremini turule positsioneerides oma toodet täpsemalt. Lõppeesmärk on olla valmis investeeringu kaasamiseks ja oma äri skaleerimiseks.

Märkimisväärne on Põhjanael muuhulgas ka seetõttu, et see on esimene kord kui kaks ülikooli ja kaks teadusparki osalevad ühises programmis. Käesolev piloot keskendub riiklikult olulisele eesmärgile toetada pika arendustsükliga teadupõhiseid ideede kasvamist ärideks.

Tartu Ülikooli ettevõtluse nõustaja Aivar Pere sõnul on ülikool viimase kahe aasta jooksul läbi eksperimentaal-arenduse fondi investeerinud teadusmahukatesse projektidesse üle 400 000 euro. „Põhjanael viib ülikoolide ja teadusparkide ühistegevused teadusmahuka ettevõtluse arendamisel uude ajajärku – tekib katkestusteta väärtusahel, kus koostöös viiakse ettevõtted investorvalmiduseni ehk aidatakse ületada nii öelda „surmaorg“”.

Põhjanaela programm on toetatud riigihanke „Eesti iduettevõtluse ökosüsteemi arendamine ja iduettevõtjate arenguprogrammid 2020“ Startup Estonia programmi (projekti number EU50651) raames Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest.

Programmi kohta lisainfot leiab SIIT.