Uudised

RASK esindas edukalt Allfilmi EV100 filmikonkursi vaidluses

‹ Kõik uudised

RASK esindas edukalt Allfilmi EV100 filmikonkursi vaidluses

Partner Ramon Rask ja advokaat Kristiina Kängsep esindasid Eesti üht tuntuimat filmitootjat Allfilm kohtuvaidluses, milles taotleti filmikonkursi Eesti Vabariik 100 filmikonkursi raames tehtud Eesti Filmi Instituudi otsuste tühistamist.

2012 detsembris kuulutati välja konkurss Eesti Vabariigi 100. aastapäevaks filmide tootmiseks. Konkursil osales mitme projektiga ka Allfilm, mille varasemateks filmideks on olnud mh nt „Mandariinid“, mis pälvis 2015. aastal ka rahvusvaheliselt tuntud Oscari nominatsiooni ja „Vehkleja“. Filmikonkurss päädis 2016. aasta märtsis konkursi lõplike tulemuste väljakuulutamisega. Allfilmi projektidest said rahastuse 2 projekti „Tõde ja õigus“ ja „Võta või jäta“.
Toetuseta jäänud Factory OÜ vaidlustas halduskohtus Allfilmi projektidele toetuse määramise. Nii halduskohus kui ka ringkonnakohus jätsid Factory OÜ kaebuse rahuldamata.

Selle aasta septembri keskpaigas jättis Riigikohus Factory OÜ kaebuse menetlusse võtmata, millega sai lõplikult kinnitust Allfilmile määratud toetuse õiguspärasus.