Uudised

RASK pälvis vastutustundliku ettevõtluse hõbemärgise

‹ Kõik uudised

RASK pälvis vastutustundliku ettevõtluse hõbemärgise

5. juunil toimunud pidulikul galaõhtul tunnustati Eesti vastutustundlikumaid organisatsioone. Tänavu said kuld-, hõbe-, või pronksmärgise 36 ettevõtet ja organisatsiooni. Hõbemärgisega tunnustati ka advokaadibürood RASK.

“RASK on hõbemärgise üle ääretult uhke ja tänulik. See kinnitab meile, et teeme õiget asja ja teeme seda hästi. Meie büroos on vastutustundlikkus ja kestlikkus loomulikud põhimõtted, millest igapäevaselt lähtume. Seda nii büroo igapäevaelus kui ka advokaadikutses laiemalt,” rõõmustas advokaadibüroo RASK partner Annika Vait.

Saadud tunnustus kinnitab tema sõnul, et lisaks põhitegevusele ehk kvaliteetsele õigusteenusele on loodud ka ühtne ja jätkusuutlikkusele orienteeritud organisatsioon. “Püüame igapäevaselt oma töösse läbi strateegilise ärijuhtimise ja professionaalse õigusteenuse lõimida nii oma töötajaskonda, ühiskonda kui ka keskkonda panustamise. Meie jaoks on saadud tunnustus eelkõige usaldusväärsuse kinnitus,” lisas Vait.

Vastutustundliku ettevõtluse indeksis osalemine annab ettevõtetele võimaluse saada eksperthinnang oma tegevuste mõjule ESG ehk keskkonna, sotsiaalse ja hea juhtimistava mõõtmes. Hindaja on toonud RASKi kohta välja: “Ettevõte tegutseb väärtuspõhiselt ja teab oma ühiskondlikku mõju. On näha, et paljud asjad toimivad loomulikult, sest inimestel on sarnased väärtused ja ei tekigi nö küsimusi, kas saaks ka teisiti. Jääb meelde kui koht, kus on hea töötada ja kes hoolib omadest ja ümbritsevast, lõimides see ülima professionaalsusega advokaaditöös.”

Indeksi töögrupi juhi Jolanda Lipu sõnul on sel aastal eriti rõõmustavad mikro- ja väikeettevõtetest osalejate head tulemused. “Viiendik tänavu indeksi osalejatest olid väiksemad ettevõtted, kellest valdav enamus said ka tunnustuse. Kuigi neil hetkel raporteerimiskohustust ei ole ning ressursside leidmine oma tegevuste põhjalikuks lahtimõtestamiseks nõuab väikettevõtjatelt kindlasti tunnustust väärivaid lisapingutusi, on hea meel näha, kuidas vastutustundlik juhtimine muutub üha loomulikumaks kaasaegse ettevõtluskeskkonna osaks,” sõnas Lipu.

Vastutustundliku ettevõtluse indeksi märgis väljastatakse kaheks aastaks, tänavu tunnustati ettevõtteid juba 16. korda, seega on see vanim Eestis kasutusel olev ESG tööriist. Ettevõtete ankeete hindab ESG-praktikutest koosnev töörühm. Pronksmärgise said tänavu 9 ettevõtet, hõbemärgise 14 ja kuldmärgise 13 ettevõtet. Märgised andsid üle ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Tiit Riisalo, MKM-i ettevõtlus- ja tarbimiskeskkonna asekantsler Sandra Särav ja Vastutustundliku Ettevõtluse Foorumi juhatuse liikmed.