Uudised

Tarmo Peterson Ärilehes: Ettevõtjatel on nüüd paremad võimalused, et makseraskustest välja tulla

‹ Kõik uudised

Tarmo Peterson Ärilehes: Ettevõtjatel on nüüd paremad võimalused, et makseraskustest välja tulla

1.juulil jõustunud saneerimisseaduse muudatuste valguses kirjutab RASKi partner Tarmo Peterson Ärilehes pikemalt, mis võimalused on majandusraskustes ettevõtjale riigi poolt loodud - kuidas maksejõuetusest välja tulla ja valikutest, mida iga ettevõtja enda või partneri tuleviku tarbeks saneerimisest peaks teadma.


"Täna pole ettevõtjat, kes ei vaataks suure mure ja teadmatusega sügise poole. Mis saama hakkab, keegi täpselt ei tea. Usk prognoosidesse on ammu kadunud – nii muutuvates oludes ei pea need enam paika ja seda juba pikemat aega. Ülemaailmne kriisiolukord, kõrgustes rokkiv inflatsioon ja vähenevad tarbimismahud ei tõota head – selged märgid eesseisvast kriisist. Suvi elatakse päikeseenergia toel kuidagi üle, kuid mis saab sügisel? Võimalike makseraskustega toimetulek on õnneks siis juba märksa lihtsam tänu juulis jõustunud kapitaalselt remonditud saneerimisseadusele," sõnab Tarmo artikli sissejuhatuses. 


Tarmo Peterson on RASKi maksejõuetuse valdkonna juht, kes osalenud nii Eesti maksejõuetusõiguse revisjoni ekspertgruppides kui ka uue saneerimisseaduse eelnõu väljatöötamisel.