Uudised

RASKi kaasabil alustab tegevust Eesti lastekirjandust toetav Härmatali fond

‹ Kõik uudised

RASKi kaasabil alustab tegevust Eesti lastekirjandust toetav Härmatali fond

RASKi vandeadvokaat Siret Saks nõustas pro bono korras Eesti Rahvuskultuuri Fondi, aidates sihtasutusel lahendada Tiiu Alliste testamendi ja testamendijärgse pärandiga seonduvaid probleeme, mis oluliseks sisendiks uue, Eesti lastekirjandust toetava Härmatali stipendiumi fondi tegevuse alustamiseks.

26. jaanuaril 2018. aastal allkirjastasid SA Eesti Rahvuskultuuri Fondi nõukogu esimees Olav Ehala ja proua Tiiu Alliste lepingu, millega Eesti Rahvuskultuuri Fondi juurde asutati Härmatali fond.

Tiiu Alliste annetas sihtasutusele 1 000 eurot allfondi moodustamiseks ja tegi oma testamendi sihtasutuse nimele. Härmatali fondi eesmärgiks on toetada eesti lastekirjanduse loomist, mis kannab edasi eesti rahvatraditsioone ja tutvustab lastele eesti kultuuripärandit. Käesoleval sügisel on võimalik Härmatali fondist välja anda esimesed stipendiumid.

Tiiu Alliste, neiupõlve nimega Härmatali, sündis Inglismaal. Tema vanemad Enn ja Härta olid sõjapõgenikud, kelle kodus säilisid eesti keel ja kultuur. Alates 2011. aastast elas Tiiu Alliste Eestis, kus ta 31. detsembril 2018. aastal suri. Sihtasutus Eesti Rahvuskultuuri Fond paigutas Tiiu soovi kohaselt tema ja ta vanemate urnid Metsakalmistule.

Härmatali perelugu Tiiu Alliste poolt kirjapanduna on leitav siit.

Eesti Rahvuskultuuri Fondi SA on rahvuskultuuri säilimise ja arendamise tagamiseks loodud heategevuslik organisatsioon, mis toetab Eesti kultuuripärandi säilimist rahaliste vahendite sihipärase kogumise ja jagamise kaudu.

Illustratsioon: Edgar Valter "Naksitrallid"