Konkurents ja riigiabi

RASKi meeskond omab konkurentsi ja riigiabi valdkonnas kompetentse väga erinevate õigusküsimuste lahendamiseks. Büroo tegevused ei piirdu seejuures lepingute koostamise ja vaidlustega, vaid aitame klientidel teostada ka tegevuse terviklikke analüüse, koos detailsemate konkurentsireeglite juhendite ja koolitustega.

Field information

Riigiabi valdkonnas on RASK teostanud õigusanalüüse mitmetele mastaapsetele projektidele (näit. Riigikontrolli tellimusel uue põlvkonna lairibavõrkude arendamise toetusmeetme vastavuse analüüs Euroopa Liidu riigiabi regulatsioonile; Eestisse planeeritava Est-For tselluloositehase ja Riigi Metsamajandamise Keskuse vahelise koostöölepingu analüüs riigiabi küsimuses). Samuti on bürool mitmekülgne kogemus koondumiste kontrolli alal ning turgu ümberstruktureerivate tehingute nõustamisel (näit. Euro Oil aktsiate müük, mille tulemusel moodustus Eesti suurim tanklakett).

Valdkonna juhtBüroo partner ja vandeadvokaat Tarmo Peterson on nõustanud ja esindanud kliente mitmetes keerulistes konkurentsiõiguse kaasustes, muuhulgas turgu valitseva seisundi juhtumites ja kartellivaidlustes.

Lisaks paljudele õigusanalüüsidele riigiabi küsimuses on Tarmol märkimisväärne kogemus ka reguleeritud turgude valdkonnas, sh mitmetes keerulistes ja suuremahulistes vaidlustes energeetika sektoris.

Rahvusvaheliselt kõrgelt tunnustatud õigusturuülevaated BestLawyers.com ja The Legal 500 kinnitavad Tarmo laiapõhjalist kogemust ja väga häid saavutusi konkurentsiõiguse valdkonnas.