Ärinõustamine ja M&A

RASKi üheks kesksetest tugevustest on ärinõustamine ja ettevõtete esindamine omandamistehingutes. RASKi ühinguõiguse meeskonna referentsid hõlmavad seejuures kõiki majandusvaldkondi, alates kinnisvarast, lõpetades IT ja telekommunikatsiooni, meditsiini, energeetika, kaubandus, reklaami- ja filmitööstusega.

Field information

RASK on igapäevaseks nõustajaks Eesti ja Baltikumi juhtivatele investeerimisnõustajatele ja -fondidele nagu BaltCap, SmartCap, Zenith Family Office ja Spring Capital. Samuti on RASK valitud õigusnõustajaks mainekate ja rahvusvaheliselt kiirelt kasvavate ettevõtete poolt nagu Cleveron (Aasta Ettevõtja 2018), Magnetic MRO (Aasta Ettevõtja 2017) ja Ridango (regiooni juhtiv transpordipiltetite ja e-piletisüsteemide pakkuja ja arendaja).

Valdkonna juhtValdkonna juht - Ramon Rask.

Ärinõustamise ja M&A meeskonda juhib partner Ramon Rask, kes on tänaseks tegutsenud ühinguõiguse valdkonnas hinnatud eksperdina üle 10 aasta. Ramon kuulub ühtlasi Eesti Advokatuuri Äriõiguse komisjoni, rääkides kaasa seadusloomes ning on aastaid pidanud ühingõiguse loenguid Estonian Business Schoolis.

Ramonil on muuhulgas pikaajaline ja ulatuslik kogemus välisinvestorite teenindamisel, olles seejuures oluliseks partneriks kogu investeeringutsükli ulatuses – alates investeerimisobjekti ja -valdkonnna analüüsist, tehingustruktuuri kokkupanekust, tehingu elluviimisest, lõpetades hilisema objekti jooksva teenindamise ning investori väljumisega. Euroopa oluliseimad õigusturuülevaated The Legal 500 ja Chambers Europe tunnustavad Ramoni kompetentsi, nimetades teda Eesti üheks juhtivaks ühinemiste, ülevõtmiste ja äriõiguse eksperdiks.


Valdkonna kaasjuht - Karl-Kristjan Kahm

Karl-Kristjanil on ulatuslik koostöökogemus Eesti juhtivate pankade, Baltikumiüleste investeerimis- ja kinnisvarafondide ning teiste rahvusvaheliste suurettevõtetega. Ta on olnud usaldusväärseks partneriks mitmete suurtehingute läbiviimisel, olgu selleks laenuportfellide omandamine, mahukate kinnisvarainvesteeringute tegemine, piiriüleste tehingute teostamine või keerukad ettevõtete müügitehingud.


Lisaks finants- ja kinnisvarasektorile on Karl-Kristjan ka tehnoloogiasektori ettevõtete nõustamise valdkonnas. Ta aitab nii juba rahvusvahelise fookusega innovatsiooniliidritel kui ka kiirekasvulistel iduettevõtetel oma äritegevust alustada, skaleerida ning investeeringuid kaasata.