RASK nõustas Meliva ASi City Clinics Hambakliinikute omandamisel.

Sisu

RASKi advokaadid Karl Erik Esko, Karl-Kristjan Kahm ja Ken Kaarel Gross nõustasid Eesti juhtivat eratervisehoiuettevõtet Meliva hambaraviteenuseid osutava City Clinics Hambakliinikute omandamisel. Advokaadibüroo RASK nõustas klienti tehingu kõigis osades, muuhulgas läbirääkimistel, tehingudokumentatsiooni koostamisel ning koondumise teate ettevalmistamisel. Tehingu lõpuleviimise järgselt liituvad Melivaga City Clinics kõik senised võtmeisikud ning ligi 80-liikmeline meeskond jätkab Meliva nime all. Tehing jõustub Konkurentsiametilt loa saamisel.


Meliva juhatuse esinaine Marja-Liisa Alop rõhutas, et City Clinicsi liitumine Melivaga on strateegiliselt oluline. „Hambaravi on üks meie põhi tegevusala, mistõttu on mul äärmiselt hea meel tervitada meie ridades oma valdkonna nimekaid tegijaid. Meid ühendab pühendumus kvaliteetsele ja patsiendikesksele lähenemisviisile," sõnas Alop.


Meliva opereerib tehingu järgselt üheksas Eesti linnas kokku 24 kliinikuga. Lisaks hambaravile pakub ettevõte eriarstiabi, töötervishoiu ja vaimse tervise teenuseid, positsioneerides turul laiapõhjaliste tervishoiuteenuste pakkujana. Melivas töötab ligikaudu 800 inimest ning eelmisel aastal registreeriti kliinikutes 330 000 visiiti. Ettevõte kuulub Mehiläinenile, Soome tervishoiuettevõttele, millel on üle sajandi pikkune kogemus nimetatud alal.


Karl Erik Esko arvates võivad tehinguga rahule jääda nii Meliva kui ka müüjad: “Hambaravivaldkonna tehingud vajavad erilist lähenemist, kuivõrd tehingu poolte omavaheline mõistmine nii tehingu läbirääkimistel kui selle järel määrab suuresti tuleviku edu. Hea meel on tõdeda, et selles tehingus liiguti vastastikuse koostöö rütmis alates läbirääkimiste algusest kuni lepingute allkirjastamiseni. Soovin Meliva ja City Clinics peagi ühendatud meeskonnale edu!”