Maksud

RASKi kogenud maksunõustajate praktikas testitud teadmiste pinnalt on seatud eesmärgiks anda kliendi küsimustele lihtsad ja praktilised vastused. RASKi maksumeeskonna oskusi ei mõõda seejuures mitte ainult kohtuvõidud, vaid võidud enne kohtuvaidluseni jõudmist - ehk edukalt lõppenud läbirääkimised maksuhalduriga.

Field information

RASKi kõrget kompetentsi maksuõiguse valdkonnas kinnitab asjaolu, et büroo klientide hulka kuuluvad lisaks juhtivatele eraettevõtetele ka mitmed Eesti suurimad advokaadibürood. Lisaks ettevõtjatele on RASK nõustanud maksude küsimuses Eesti Vabariigi ministeeriume, omavalitsusi (sh Tallinn ja Tartu linn), esindus- ja katusorganisatsioone (sh Kaupmeeste Liit, Eesti Autospordi Liit) kui ka Baltikumi suurüritusi (sh Rally Estonia). 


Valdkonna juhtValdkonna juht - Villy Lopman.

Villy Lopman on üks hinnatuimaid maksuõiguse eksperte Eestis. Villy märkimisväärne oskus ja vilumus riigiametitega suhtlemisel tugineb tema varasemale tegevusele Maksu- ja Tolliameti juriidilise osakonna juhina ning peajuristina samas ametis.

 

Villy on Maksu- ja Tolliameti juriidilise osakonna juhataja või praktiseeriva advokaadina osalenud ühel või teisel moel kõigis Eesti viimaste aastate suurimates maksuvaidlustest. Muuhulgas on ta esindanud Maksu- ja Tolliametit vaidluses Stora Enso Timberi endiste aktsionäridega (nn Sylvesteri kaasus), Tallinna linna müügimaksu vaidluses jaemüügi kontsernide vastu ning Riigikohtu põhiseaduslikkuse järelevalve kolleegiumis klienti maksuintresside põhiseaduslikkuse kontrollimise asjas. Selle vaidluse luges ka Maksu- ja Tolliamet oma aasta kokkuvõttes üheks olulisimaks kohtuvaidluseks 2017. aastal.

 

Rahvusvaheliselt kõrgelt tunnustatud õigusturuülevaated BestLawyers.com, The Legal 500 ja Chambers Europe kinnitavad Villy laiapõhjalist kogemust ja väga häid saavutusi maksude valdkonnas.  Villy kuulub ka Eesti Advokatuuri maksuõiguse komisjoni.