"image/png", "size"=>13146, "width"=>605, "height"=>520, "url_http"=>"http://rask.ee/photos/RASK_600x600.png", "url_https"=>"https://rask.ee/photos/RASK_600x600.png", "schemeless_url"=>"//rask.ee/photos/RASK_600x600.png", "url"=>"https://rask.ee/photos/RASK_600x600.png"}">

Grove Invest esindamine kohtuvaidluses SEB pangaga 100 miljoni euroni küündivas kahjunõudes. 

Sisu

RASK esindas Grove Investi ja Pjotr Sedinit viies omavahel seotud kohtuvaidluses SEB Panga ja SEB Liisingu vastu. Vaidlustes esitatud nõuete maht küündis 100 miljoni euroni.

Vaidluse aluseks oli Grove Investi tütarühingu Baltic Panel Groupi poolt Kohilasse arendatud Baltimaade ühe suurima vineeri- ja spoonitehase pankrotistumise pinnalt tekkinud vastastikused võlasuhted.

Kohtus vaidluse all olevad võlasuhted hõlmasid muuhulgas Grove Investi nõuet SEB vastu ligi 100 miljoni euro hüvitamiseks ja SEB vastunõuet garantii ja käenduse täitmiseks ning tagatisvara realiseerimiseks.

Grove Invest OÜ on Pjotr Sedinile kuuluv kinnisvara- ja investeerimisfirma, mis on mh tegelenud vineeri ja mööbli tootmisega ning oli Tallinnas Lutheri elamukvartali arendaja.