STATCO nõustamine Rootsi äriühingu Custitude omandamisel.

Sisu

RASKi vandeadvokaat Karl Erik Esko nõustas STATCO gruppi kuuluvat testostude ja klienditeeninduse ettevõtet Dive konkurendi Custitude omandamisel Rootsis.
 
Advokaadibüroo RASK nõustas STATCO gruppi tehingu kõigis osades, muuhulgas läbirääkimistel ja tehingudokumentatsiooni koostamisel. Rootsi õiguse eksperdina oli tehingusse kaasatud Rootsi Eversheds Sutherland.
STATCO gruppi kuuluv Dive tegutseb kaheksas Põhja-Euroopa riigis alates Poolast Põhjamaade ja Baltimaadeni.
 
Dive’i juhi Kerli Soosaare sõnul ühendab koostöö hulgaliselt teadmisi ja ressursse, võimaldades Dive'il pakkuda oma kasvavale kliendibaasile pimeostude lahendusi ja teenuseid. Dive'i kliendid saavad juurdepääsu Custitude'i eriteadmistele Rootsi turu kohta.
 
Ettevõtted jätkavad esialgu tegutsemist oma brändide all ning täieliku integreerimiseni on kavas jõuda 2024. aasta lõpuks.
 
Karl Erik Esko lisas: "Kliendi nõustamine välisõiguse elemendiga tehingutes nõuab lisapingutust, kuivõrd meeskonda on tarvis kaasata kohaliku õiguse eksperte, kellega koostöös selgitada vastava õiguse eripärasid ning kohalikku turupraktikat. Seda suurem on emotsioon, kui tehing õnnestub. Büroo on STATCO grupi kasvamise juures olnud aastaid ning väga hea meel on näha, et tänaseks on grupist kasvanud Skandinaavia ja Baltimaade juhtivaid peamiselt jaekaubandusele suunatud turu-uuringute ja testostude (mystery shopping) teenusepakkujaid. Edu edaspidiseks!"