Satelliitide juhtimisteenuseid pakkuva Spaceit nõustamine maailma suurimasse kosmosetehnoloogiale spetsialiseerunud kiirendisse sisenemisel.

Sisu

RASK nõustas Eesti iduettevõtet Spaceit koostöölepingu sõlmimisel ja kapitali kaasamisel maailma juhtiva kosmosevaldkonna kiirendiga Starburst Aerospace.

Satelliitide juhtimisteenuseid pakkuv Spaceit, on esimene iduettevõte, kes lõpetanud Euroopa kosmoseagentuuri Eesti inkubatsiooniprogrammi (ESA BIC Estonia), liikudes edasi maailma juhtivaima lennundusele spetsialiseerunud kiirendisse Starburst. ESA BIC inkubatsiooni programmis katsetas Spaceit edukalt oma juhtimissüsteemi kosmoses. Uues kiirendis jätkatakse satelliitide juhtimisteenuse arendamist ning uute klientide teenindamist.

Spaceit on Eesti esimesest satelliidiprogrammist ESTCube-1 välja kasvanud satelliitide juhtimisteenuseid pakkuv idufirma. Ettevõte tooteportfelli kuulub ainulaadne, turvaline ja universaalne juhtimisplatvorm, mis kasutab raadioside edastamisel ülemaailmset maajaamade võrgustikku, et tagada kvaliteetne raadioside satelliitidega.

Starburst on maailma juhtiv lennunduse-, kosmose- ja kaitsevaldkonnale spetsialiseerunud kiirendi, mis tegutseb Pariisis, Los Angelesis, Montrealis, Münchenis, San Franciscos ja Singapuris. Programm pakub startup firmadele strateegilist nõustamist, et tagada nende edukas turuleminek, ning viib alustavad ettevõtted kokku kosmosetööstuse olulisimate suurkorporatsioonidega nagu The Aerospace Corporation, Boeing, General Atomics Aeronautical Systems, Millennium Space Systems jpt.