Uudised

Riigikohus andis RASKi klientidele lõpliku õiguse 9 aastat väldanud AS Pere kriminaalasjas

‹ Kõik uudised

Riigikohus andis RASKi klientidele lõpliku õiguse 9 aastat väldanud AS Pere kriminaalasjas

Täna, 9. märtsil lõppes 9 aastat väldanud kriminaalmenetlus AS Pere maksejõuetuse asjas, milles advokaadibüroo RASK kaitses edukalt AS Pere endisi juhtiorganite liikmeid Rein Kilki, Kaie Kilki ja Neeme Raigi neile esitatud süüdistustes AS Pere maksejõuetuse põhjustamises ning OÜ Pere Pagari juhatuse liiget Kristjan Oolot sellele kaasaaitamises.


Täpsemalt keeldus riigikohus täna prokuratuuri ja kannatanu järjekorras juba kolmandate kassatsioonkaebuste menetlusse võtmisest, jõustades seeläbi lõplikult 3. septembril 2020 tehtud Tallinna Ringkonnakohtu õigeks mõistva otsuse RASKi klientide kasuks. Oma mulluses, väga sisulises kohtulahendis nõustus Tallinna Ringkonnakohus RASKi advokaatide keskse argumendiga: kontsernisisese tehinguga ei saa emaühingule kahju tekitada kui emaühingu varade maht tehingu tulemusel ei vähene.


Antud menetlus on märkimisväärne nii oma sisulise pretsedendi kui ka mastaapsuse poolest. Suure meediatähelepanu all lahti rullunud menetlus vältas kokku pea dekaadi, jõudes ainuüksi Riigikohtu ukseni kolmel korral.


"Ühelt poolt olen rõõmus, et Eestis toimib kohtumenetlus, mis uurib tõendit ja tegu ning kohtud ei lase end eksitada kuvanditest ja muust välisest mürast. See on kohtusüsteemi kvaliteedimärk," kommenteerib protsessi advokaadibüroo RASK partner Ramon Rask. "Kurvaks teeb aga see, et riigil kulus 9 aastat selleks, et veenduda, et siin asjas ei ole karistatavat tegu."


„Kõnealune menetlus tervikuna toob kindlasti esile, mis on süütuse presumptsiooni tegelik väärtus ja seda ei tohiks alahinnata. Vastasel juhul ei ole pärast erinevate kohtuastmete korduvat läbielamist nn „postuumsel õigeksmõistmisel“ isiku õiglustunde taastamiseks tasakaalustavat jõudu,“ kommenteerib protsessi vandeadvokaat Andrei Svištš.   


AS Pere nõukogu liikmeid Rein Kilki ja Kaie Kilki esindas menetluses advokaadibüroo RASK partner Ramon Rask; AS Pere juhatuse liiget Neeme Raigi partner Tarmo Peterson ning OÜ Pere Pagar endist juhatuse liiget Kristjan Oolot RASKi vandeadvokaat Andrei Svištš.